Податківці нагадали відмінності в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) доходу, отриманого фізичною особою — резидентом або нерезидентом у випадках продажу нерухомого майна та отримання у спадщину.

         Дохід, отриманий від продажу не частіше одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується ПДФО.

          При цьому дохід, отриманий платником податку — резидентом від продажу протягом звітного податкового року більше як одного із зазначених об’єктів нерухомості, або від продажу іншого об’єкту нерухомості, оподатковується ПДФО за ставкою 5%. Дохід від операцій з продажу об’єктів нерухомості, що здійснюється фізичними особами — нерезидентами, оподатковується за ставкою 18%.

        При оподаткуванні отриманих у спадщину об’єктів житлової нерухомості або земельних ділянок умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не діє.

       За нульовою ставкою ПДФО оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. За ставкою 5% оподатковується вартість будь-якого об’єкту спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

      Для будь-якого об’єкту спадщини, що успадковується від спадкодавця-нерезидента, або успадковується спадкоємцем-нерезидентом застосовується ставка ПДФО 18%.

 

Лист ДФС від 10.03.2016 № 2520/О/99-99-17-03-03-14